27 Haziran 2011 Pazartesi

gökyüzü ağlıyor..Şu an ev buz gibi, pencereler kapandı, pikelerle üşür hale geldik..Battaniyelerin sıcacık dokusuna özlem var şimdi.Ohh mis gibi bir hava karanlık hafif, yağmur ıslatıyor bu coğrafyayı, soğuk ısırıyor iliklerimizi..Ağaçların yeşili bir başka yeşil, şimdi..Islanan insanların sayısı giderek artıyor..Yağmur bazen usul usul yağıyor, bazense gökyüzü ağlıyor..

Ne zaman yağmur yağsa sokaktaki herkes bir tarafa  kaçışır..Bir telaş yaşanır ki, ne varsa dışarda hemen toplanır..Saçak altlarında yürüyenler, kapalı bir yerlere saklananlar yağmurun dinmesini beklerler yürümek için..

Ben severim yağmurda yürümeyi..

Ağlayınca rahatlayan kalp gibi, gökyüzününde rahatladığını düşünürüm...

Düşüncelerin durağanlaştığını, sükuta erdiğini hissederim..

En şiddetli yağmurun bile yumuşacık ve sıcak temasını severim..

Kendine has kokusunu  iliklerimde hissederim..

Dinlerim yağmurun sesinde ağlayan gözleri, çağlayan yürekleri..

Seyrederim  yağmurla hayat bulan ağaçları, çiçekleri..

Fazlasına maruz kalınca zarar gören bitkileri..

Yağmur sonrası havanın dinginliğinde dinlerim kendimi..

Toprak kokusunu çekerim içime özlemle..

Çimlerin parlaklığında, kokusunda bulurum kendimi..

Bir sonbahar duygusu olsa da herkeste, mevsim yaz..Yaz yağmuru gelir geçer.. Elbet güneş, bulutların arasından görünür..Isıtır her yeri, çoşturur gönülleri..Islatmadan geçmez, yaz yağmuru bu işte..Kalıcı değil istenmese de kabul, ne de olsa misafir..


                   

6 yorum:

 1. en sevdiğim parçalardan biri .. ve yağmuru seven biri :) ne güzel bir pazartesi :)
  bende çok severim yağmuru .. izlemeyi,dinlemeyi yürümeyi..keşke havalar hep böyle olsa tek bir hırka üzerimize iyi gelse, sıcak bizi kavurmasa dimi...banane banae bu şarkı ve yazı ortak blogumuzda da olmalı:)

  YanıtlaSil
 2. cecil, yağmurla gelen bir güzellik :)bence de böyle olsun hep hava..ortak bloğumuzda oldu bile canım :) teşekkür ederim..

  YanıtlaSil
 3. bi de toprak kokuyo ya o zaman çok güzel oluyo...

  YanıtlaSil
 4. Bismihi Subhanehu...
  Tatil dağınıklığı içinde kandiliniz mübarek olsun demek için bi koşu geldim :) Yazıları nasipse 2 hafta sonra, yani tam siz tatildeyken okuyabileceğim. Kandil ömrünüze ve ebedinize hayırlar getirsin. Ben acize de dualar fena olmaz.
  Fiemanillah... by_sükut

  YanıtlaSil
 5. cicimmm nerdesin özledim seni bir ses ver ablana :) toprak kokusu olağanüstü..

  YanıtlaSil
 6. by_sükut iyi kandiller olsun hepimize..tatil dağınıklığı demeyin bana :)bakalım bu yaz nasıl biter şimdiden dağıldık zaten :(

  YanıtlaSil

Eğer paylaştıklarım sizde bazı sorular, cevaplar ya da duygular oluşturuyorsa ve onları benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum..
Şimdiden teşekkürler..