9 Eylül 2011 Cuma

veda vaktiAyrılıyorum gece yarısı dinlediğim dalga seslerinden, bu belki de son ya da sondan bir önceki gece..Daha bir hızla vuruyorlar kıyıya sanki..Bir şeyler söylemek ister gibi..Sonbaharın geldiğini mi haber veriyor, yoksa zaman geçse de üzerinden bu ritmik, insanı dinlendiren, huzur veren sesi unutmamam için bir konser mi?

Ne çok dinledim bu yaz bu sesi, sabahlara kadar bana şarkılar söyledi..Temizledi hem kendini hem sahili..Kumdan kaleler yaparsınız hani, uğraşırsınız saatlerce belki, sonra bir dalga alıp götürür hepsini.. Ben de o burukluktayım  şimdi..

Her ne kadar bitmesini istesem de  yazın, hep buradan  gitmek istesem de biliyorum çok özleyeceğim bu sesi..Evet özleyeceğim ama, kalacak kadar değil.."Hem ağlarım, hem giderim" misali yani..Yaşananlar, güzellikler, sıkıntılar, keyifler yanıma kar kalacak sadece..Biriktirdiklerimle gideceğim buradan..

Harikalar harikası  yaz arkadaşımdan, denizden, dalgalardan, kumsaldan, çığlık çığlığa oyun oynayan çocuklardan, kızlarla sabahlara kadar oynadığımız oyunlardan, muhteşem kahvaltılardan, monotonluktan ve daha bir sürü şeyden ayrılma vaktidir.Ömür varsa seneye kadar, veda vaktidir yıldızlara, yakamoza, balıkçılara, yanan bütün ışıklara..

Hüzünlü değilim, sonbahar gibi..Bilinenin aksine, sonbaharın baharı gibiyim..Umut veren, gülümseten, neşelendiren..Geçici ayrılıklar bunlar, dert değil..Nefes alıyorsak hayat güzel..

şarkı


                   

8 yorum:

 1. Sonbaharı hüzünlü bulunlardan değilim .Harika tanımla sonbahaharın baharı çok çok çok sevdim

  YanıtlaSil
 2. Nefes alabiliyorsak hayat çok güzel.. Kulluk da yapabileceğiz demektir. O daha güzel..

  YanıtlaSil
 3. Alışmışsın o seslere. Şimdi yokluğunu çekecek olmak burkuyor sanırım içini. Dikkat et kendine yollarda (:

  YanıtlaSil
 4. geçici ayrılıklar ya da gitmeler önemli değil Eminecim
  yeter ki sonunda kavuşmalar olsun

  sağlıkla...

  YanıtlaSil
 5. Ayla, evet adı bir hüzün barındırsa da renkler hüznü çağırsa da, sonbaharın baharı gibi olsun ömrümüz :)


  Profösör, elbette çok güzel..


  K.C.S, alıştığım huzurun sesi belki de :) teşekkür ederim.


  Aynur, ayrılıkların sonundaki kavuşmalar, geçen süredeki özlem ayrılığı güzel kılan..

  YanıtlaSil
 6. hadi dön artık dön dön dönnn....

  YanıtlaSil
 7. Güzel arkadaşım ;

  Duygularıma tercüman olmuşsun...
  Denizin,yeşilin insanı çağıran ve bırakmayan, tutsak eden tarafını hep çok sevdim.İstanbulu ne kadar sevsem de dönesim gelmedi.
  Sevgilerimle...

  ŞEBNEM

  YanıtlaSil
 8. YasamPINARIM,geri sayım başlasın dönüyorumm :D  ŞEBNEM, çok mutlu oldum yorumunu görünce :) sen de benim duygularıma tercüman oldun canım sevgileer..

  YanıtlaSil

Eğer paylaştıklarım sizde bazı sorular, cevaplar ya da duygular oluşturuyorsa ve onları benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum..
Şimdiden teşekkürler..