29 Eylül 2011 Perşembe

düşünüyorum da..Düşünüyorum da iyi ki burdayım..Keyif alıyorum insanların düşünce dağarcığından istifade etmekten, keyif alıyorum eğlenceli bloglarda gezerken ve en çok da hayran olunası  dizeleri ve satırları okurken keyif alıyorum..

Düşünüyorum da  daha önce ilgilenseymişim blog dünyasıyla, bu renklilikle daha önce tanışıp, sosyal çevrem dışındakini insan mozaiğini tanıma fırsatım daha erken olsaymış..

Düşünüyorum da hayat çok güzel, keyif almasını bilirsen..Çiçek-böcek, neşe-keder değil, önemli olan tadını çıkarmak ki bu insanın elinde..

Düşünüyorum da nasıl bakarsan öyle görürsün..Ön yargı kaplamışsa her yanını masum bir bebeğe bile sevecen gözlerle bakamazsın..

Düşünüyorum da bencillik kol geziyorsa damarlarında, burnunun ucunu bile göremezsin.Etrafında olup biten iyilikleri, insanca yaklaşımları bile fark edemezsin..Kuyruğuyla kavga eden kedi gibi  kalırsın bir başına sonra da "ben neden yalnızım" diye vahlanırsın..

Düşünüyorum da insanın elinde çok şey var..Sahip olduklarını görür bir de onlarını kullanmasını bilirse..

Düşünüyorum da yaşamak çok güzel, insanca birlikte yaşanabilirse..

Düşünüyorum da en güzeli farkındalık..Eğer farkında olamayacak kadar kapadıysan algılarını, kendi yörüngende olanın bitenin bile farkında değilsen, insan olmanın, kul olmanın manasını çözemediysen anne, baba, öğretmen, doktor, mühendis olmuşsun ne fayda!

"Düşünüyorum öyleyse varım."

10 yorum:

 1. Düşünüyorum da Emine iyi varsın bu blog da iyi ki seni okuyorum...

  Birkaç gündür algılarımı kapamıştım çok nadir oluyor bazen bana,silkelendim,algıları açtım ve yine düşünmeye başladım.Bu yazıyı o yüzden çok sevdim.

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel çıkarımlar yapmışsın ve sunmuşsun hem kendine hemde bizlere.

  YanıtlaSil
 3. Eminecim, düşünüyorum da yazdıklarınla benim düşüncelerim ne kadar da örtüşüyor

  sevgiyle...

  YanıtlaSil
 4. Ayla, çok sevindim canım algılar bazen çevrimdışı oluyor haklısın.. "antenler hep açık" slogan bu :) ve tabi ki çok teşekkür ederim..

  K.C.S., twitter gündeminden esinleniyorum :D

  Aynur, işte o yüzden keyif alıyoruz birbirimzin cümlelerinden :)

  YanıtlaSil
 5. Blog okumak çok keyifli gerçekten... En özeliyle tanıyorsun bir insanı...

  YanıtlaSil
 6. Ferhat Bayram, yazının çıkış kaynağına uygun olmuş..bu saate kadar yemek yenmiştir diye düşünerek "afiyet olsun" :)

  YanıtlaSil
 7. birdelisevda, cümleleriyle, noktalama işaretleriyle vurgularıyla tanıma..duymadan görmeden belki daha gerçek, belki bambaşka..
  ama yine de keyifli haklısın :D

  YanıtlaSil
 8. Düşünüyorum da; iyi ki burası var :)
  Fiemanillah... by_sükut

  YanıtlaSil
 9. by;_sükut, aynı fikirdeyim :)

  YanıtlaSil

Eğer paylaştıklarım sizde bazı sorular, cevaplar ya da duygular oluşturuyorsa ve onları benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum..
Şimdiden teşekkürler..